Deň zasväteného života

Pri príležitosti Dňa zasväteného života sa v sobotu 3.2.o 10.00 hod. v našom kostole uskutočnilo stretnutie bratislavského pomocného biskupa Mons. Jozefa Haľka s rehoľníkmi z celej arcidiecézy. Tejto slávnosti sa tiež zúčastnil apoštolský nuncius Mons. Nicola Girasoli.

Bohu zasvätené osoby – rehoľníci a rehoľníčky – si v tento deň pripomínajú zasvätenie svojho života Bohu. V tento deň si pred miestnym biskupom symbolicky obnovujú svoje rehoľné sľuby.


Stretnutie začalo slávnostnou sv. omšou, ktorej predsedal otec biskup Jozef. Spolu s ním sv. omšu celebroval otec nuncius a správca našej farnosti páter Lucián. Ústrednou témou homílie biskupa Haľka bolo slovo: rozpáliť, ktoré je aj súčasťou sľubu, ktorý si počas sv. omše prítomná rehoľníci a rehoľníčky, slávnostne obnovili.


Pred záverom sv. omše sa k prítomným prihovoril aj Mons. Girasoli, ktorý sa o. i. poďakoval rehoľníčkam aj rehoľníkom za ochotu nasledovať Pána Ježiša svojim životom.


Po odovzdaní kytíc kvetov apoštolskému nunciovi a otcovi biskupovi, pokračovalo podujatie pri agapé a neformálnych stretnutiach v priestoroch kostola a minoritského kláštora.📝 a 📷: Vladimír Šimko, clovekaviera.sk