Formačné stretnutie MI a RB

25.4.2017

 

 

 

Členovia Rytierstva Nepoškvrnenej a Ružencového bratstva sa v našej farnosti pravidelne stretávajú na prednáškach, ktoré im majú napomôcť v kresťanskej formácii.

 

Na aprílovom stretnutí sa členom mariánskych hnutí prihovoril páter Jozef. Vo svojej prednáške predstavil sedem inovácií, ktoré prinieslo kresťanstvo do židovskej viery vo vzkriesenie tela.

 

Formácii Rytierov Nepoškvrnenej i členov Ružencového bratstva venujeme v našej farnosti osobitnú pozornosť. Farský asistent pripravuje jedenkrát mesačne stretnutie, pri ktorom prezentuje prednášku na niektorú tému kresťanskej viery a náboženského života.

 

Rytierstvo Nepoškvrnenej (MI) a Ružencové bratstvo (RB) patria svojou členskou základňou medzi najpočetnejšie spoločenstvá v našej farnosti. Obe hnutia majú v Cirkvi bohatú históriu a dajú sa považovať za „rokmi overenú kvalitu“. Sú vyhľadávané a veľmi obľúbené, pretože členstvo v nich účinne pomáha veriacim napredovať vo viere a neukladá im náročné povinnosti. 

 

Pravidelné formačné prednášky sú otvorené aj pre tých, čo nie sú členmi týchto hnutí. Srdečne vás pozývame medzi nás.

 

Share on Facebook
Please reload

Najnovšie príspevky
Please reload

Archív
Please reload