• mediaminor

Do Bratislavy prídu traja králi


V nedeľu 6. januára 2019 sa uskutoční prvý trojkráľový sprievod ulicami mesta Bratislavy. Jeho spoluorganizátorom je Dobrá novina a rehoľa bratov františkánov.

Mudrci z ďalekých končín, ktorí budú reprezentovať príslušníkov troch generácií a troch národov, k nám zavítajú na koňoch, ba jeden príde i na ťave. Sprevádzať ich budú bubeníci, gajdoši a koledníci. Cestu im ukážu malí hviezdonosci. V uličkách a na námestiach starého mesta Bratislavy sa znova rozohrá príbeh spred dvoch tisícročí.

Zraz účastníkov bude v nedeľu 6. januára 2019 o 14.30 pri Trojičnom stĺpe na Rybnom námestí, odkiaľ ich budú prítomní diváci spolu so samotnými aktérmi sprievodu sprevádzať na ceste za hviezdou, na ktorej ich bude čakať množstvo prekvapení.

V mnohých hlavných mestách Európy sa na sviatok Zjavenia Pána (na Troch kráľov) usporadúva výpravný sprievod ulicami. Talianska Florencia sa môže pýšiť tradíciou, ktorá ju zdobí už celé stáročia. Po roku 1989 sa podarilo obnoviť, resp. založiť tradíciu trojkráľového sprievodu aj v susedných krajinách, napr. Prahe a Varšave. V Bratislave sa takáto akcia uskutoční v moderných dejinách po prvý raz.

Viac informácií nájdete na webe www.dobranovina.sk

#Trojkráľovýsprievod #ZjaveniePána #epifánia #koledníci #koledovanie