• Redakcia

Púť do Jaroviec


Vo štvrtok 22. júna putovala skupinka mariánskych ctiteľov, členov Ružencového bratstva a Rytierstva Nepoškvrnenej z Karlovej Vsi do Jaroviec. Pútnikov sprevádzal páter Jozef Sukeník.

V Kostole sv. Mikuláša v Jarovciach sa od októbra minulého roku nachádza putovná socha Panny Márie z rakúskeho Mariazellu. Mestečko Mariazell je so svojím monumentálnym chrámom najväčšou národnou svätyňou Rakúska. V minulosti doň ako do národnej svätyne putovali všetky národy bývalej habsburskej monarchie. Kópia sochy Madony z tamojšej baziliky navštevuje veriacich v chorvátskych dedinách na území Rakúska, Maďarska a Slovenska od jej vyhotovenia v roku 1973. Na Slovensku je už po druhý raz.

Pútnici z Karlovej Vsi sa v Jarovciach pomodlili ruženec a slávili sv. omšu. Páter Jozef vo svojej homílii hovoril o blízkosti dvoch sŕdc - Ježišovho a Máriinho. Po sv. omši sa pútnikov ujali tamojší farníci, ktorí pre hostí nachystali kráľovské pohostenie. Duchovnému otcovi farnosti Jarovce a jeho spolupracovníkom zo srdca ďakujeme!

Fotogaléria

foto: Rudolf Streck

#púť